Volen S.A - Logo

VOLEN S.A. jest firmą specjalizującą się w usługach w zakresie realizacji inwestycji w energetyce jak również prac związanych z automatyzacją procesów produkcyjnych i przemysłowych. Specjalizujemy się w kompleksowej realizacji usług.

Firma VOLEN S.A. została założona w 2009 roku z myślą o realizacji kontraktów w systemie „pod klucz” w obszarze energetyki zawodowej i przemysłowej.

Kapitał intelektualny spółki stanowi wysokiej klasy kadra inżynierska, posiadająca wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas kompleksoweych realizacji kontraktów w sektorze energetyki zawodowej (elektrownie, elektrociepłownie, sieci przesyłowe i dystrybucyjne) i przemysłowej (rafinerie, zakłady chemiczne i azotowe, huty, zakłady wydobywcze) oraz w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Nasza kadra inżynierska zapewnia Inwestorom pewne i niezawodne rozwiązania w zakresie realizowanych działań, począwszy od instalacji elektroenergetycznych, poprzez automatyzację procesów produkcyjnych, a skończywszy na integracji urządzeń obiektowych w spójnym systemie sterowania i nadzoru.

Inżynieria dla przemysłu - VOLEN S.A.

Inżynieria dla przemysłu - VOLEN S.A.

Misja - VOLEN S.A.

Firma Volen poprzez świadczone usługi inżynierskie w branży automatyki oraz energetyki pomaga swoim klientom w realizacji projektów, jak również wspiera rozwój ich procesów produkcyjnych.

Historia naszej firmy

VOLEN S.A. została założona w 2009 roku z myślą o realizacji kontraktów w systemie „pod klucz” w obszarze energetyki zawodowej i przemysłowej. Firma od początku swojego istnienia tworzona była przez grupę inżynierów świadczących usługi inżynierskie w branży elektrycznej i automatyki przemysłowej.
 1. 2009
  – Powstanie firmy VOLEN S.A.
 2. 2011
  – Pierwszy kontrakt o wartości powyżej 1 mln złotych - Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy Zagroń.
  – Pierwszy kontrakt z zakresu gospodarki wodno – ściekowej – Oczyszczalnia ścieków w Skawinie.
  – Uzyskanie certyfikatu „Firma Przyjazna Naturze”.
 3. 2012
  – Pierwszy kontrakt w branży górniczej – Modernizacja ZPMW w KWK Wesoła i KWK Ziemowit.
  – Wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001.
 4. 2013
  ​– Utworzenie Działu Energetyki.
  – Opracowanie własnego systemu sterowania i nadzoru eVoster.
 5. 2014
  – Pierwszy kontrakt o wartości powyżej 7 mln złotych – „Zasilanie tlenowni w KGHM Huta Miedzi Głogów”.
 6. 2015
  – Pierwszy kontrakt o wartości powyżej 17 mln złotych - „Zabudowa obiektów oraz instalacji elektrycznych MSS oraz AKPiA w obszarze WPW w KGHM Huta Miedzi Głogów”.
   – Uzyskanie nagrody „Gazele Biznesu” przyznanej przez Puls Biznesu potwierdzającej przynależność do grona najdynamiczniej rozwijających się firm.
 7. 2016
  – Pierwsze uczestnictwo w targach Energetab i zaprezentowanie autorskiego oprogramowania eVo Comtrade będącego częścią systemu rejestracji zakłóceń w systemach elektroenergetycznych.
  – Firma po raz drugi laureatem rankingu „Gazele Biznesu”.
 8. 2017
  – Po raz trzeci z rzędu Volen S.A. otrzymuje tytuł „Gazeli Biznesu”.
 9. 2018
  – Uzyskanie dotacji na przeprowadzenie prac badawczo rozwojowych dotyczących systemu rejestracji i archiwizacji danych przeznaczonego do stosowania w sieciach elektroenergetycznych.
Volen S.A. - Katowice
Volen S.A. - Katowice